Kır Düğünü Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kır düğünü yapacak olan çiftlerimiz için, kır düğün bahçesi tutarken dikkat etmeleri gerekenler ve kır düğünü ile ilgili bilinmesi gerekenlere sizler için endüğün düğün fikirleri bölümümüzde yer vermek istedik. 2018 yılında dünya evine girecek olan çiftlerimiz, hayalinizde ki düğün, bir kır düğünü ise işte dikkat etmeniz gerekenler ve kır düğün mekanına bildirmeniz gereken önemli notlar;

-İlk olarak kır düğün bahçelerinin; web sitelerinden, sosyal medya hesaplarından ve referans olabileceğini düşündüğünüz kişilerden kır düğün bahçesi hakkında bilgi edinin.

    

-Görüşmeye gideceğiniz kır düğün bahçesinden mutlaka önceden randevu alın ve bilgi edinmiş daha detaylı bilgi edinmek için görüşmeye gidin.

-Eleme yaptığınız ve üzerinde düşündüğünüz kır düğün bahçelerinin, hayalinizdeki düğün organizasyonuna uygun olup olmadığı, taleplerinizi ve isteklerinizi karşılayabilecek potansiyele sahip olup olmadığını inceleyin. Görüşmelerinizde küçük notlar almayı ihmal etmeyin. 

-Kır düğün bahçesinin lokasyonu:  Bir ömür mutluluk için adım attığınız bu güzel günde… Yanınızda olmasını istediğiniz yakınlarınız için, kolay ulaşım sağlayabilmeleri, trafiğin yoğunluğuna takılıp geç kalmamaları ve kolay bir şekilde yeri bulmaları oldukça önemlidir. Bulunabilirliği olan bir kır düğün bahçesini seçebilirsiniz. Sıkıntı yaşanılabilecek bir yer ise, bulunması açısından tereddütleriniz varsa riske atmamak adına düğün davetiyenizin alt veya arka kısmına kroki, açık adres ve telefon numarası yazmayı ihmal etmeyin.

-Bir diğer önemli detay ise, kır düğün bahçesinin sadece görüntüsü, masa düzeni ve peyzajına bakarak kır düğün bahçesi seçimini yapmasıdır. Tabi ki de kır düğün bahçesinin, düğününüzün yapılacağı mekanın kusursuz güzellikte ve düzende olması önemlidir. Ama unutmamanız gerek, kiraladığınız boş bir arazi ve çimlerden oluşuyor ne kadar görkemli ve güzel görünürse görünsün bu güzelliği taçlandıracak olan şüphesiz hizmet kalitesi olacaktır. Bu mutlu unutulmaz gününüzde hiçbir aksiliğe yer vermemek adına seçim yaptığınız kır düğün bahçelerinin tercih ettiğiniz düğün tarihinizden önce ki düzenlenecek olan düğünlerine katılım talebinde bulunun. Böylece her detayı incelemiş olursunuz.

    

-Orkestra, en az düğün mekan seçimi kadar önemlidir. Bir düğün organizasyonunun olmazsa olmazları arasında yer alan ve geceyi kattığı eğlencesiyle unutulmaz kılanlardandır. Orkestranın neşesi, enerjisi davetlilere de geçer bu yüzden orkestra ekip sayısı, kullanılan enstrüman sayısı, solist sayısı vb. detayları mutlaka inceleyin. (Not: Standart bir düğün organizasyonu için 8-13 kişilik bir orkestra idealdir.)

-Orkestra’ya sizin ve davetlilerin eğlenebileceği, eşlik edebileceğiniz şarkıların listesini de vermeyi ihmal etmeyin. Düğün giriş şarkısı, ilk dans şarkısı, pasta kesim show’u, yemek arası şarkıları, çiçek atma müziği, takı merasimi sırasında çalacak şarkılar vb. geçişlerde orkestranın da fikrini alarak bir liste oluşturabilirsiniz. Böylece gece boyunca siz ve davetlilerinizin katılımıyla eğlence kesintisiz ilerleyecektir. Unutmamanız gereken en özel ayrıntı düğüne giriş şarkınız, ne kadar enerjik, görkemli, eğlenerek ve mutlu bir giriş yaparsanız gece boyu davetlilerinizde aynı enerji ile size eşlik edecektir. İlk giriş güzel bir dans gösterisiyle veya sizi anlatan neşeli bir müzikle, slow bir müzik düşünüyorsanız ışık, balon, yer fişeği ve benzeri bir gösteriyle unutulmaz kılınabilir. İlk giriş şarkısı ile ilk dans müziği arasında ki geçişe dikkat etmelisiniz hareketli bir müzik ile giriş yaptıktan sonra modu düşürmemek adına aynı şekilde hareketli bir şarkıyla dans gösterisine devam edebilirsiniz veya tercihiniz slov ise slov en az çıkışınız kadar gösterişli bir dansa imza atmalısınız. Hareketli bir şarkıyla ilk giriş yapan çiftler, slow ile devam ettiklerinde yakalanan o enerji kaybolabiliyor bilginizeJ… Orkestranızın müzik direktörünün tavsiyeleri ile playlisti oluşturmanız çok daha iyi olacaktır.

    

-Welcome coctail ve kilise tarzı nikah düşünüyorsanız; Coctail karşılama triosu düğününüze gelen misafirlerinize hoş anlar yaşatacaktır. Karşılama triosu değil de bir dj eşliğinde müzik yapılsın isterseniz, Latin müzikleri ile misafirlerinizin nikah saatine kadar sohbet edebilecekleri güzel bir zaman dilimi ayırmış olursunuz.

    

-Mutfak için, zor bir sanat olan gastronomiye dikkat... Gastronomi bir sanattır. Konuklarınız için seçtiğiniz o lezzetti menüler, sunumuyla harikalar yaratmalı…  Bu yüzden mutlaka seçtiğiniz menüyü düğününüzden önce tadım yapın. Sunumun çok iyi olduğundan emin olun ve bu konu ile ilgili taleplerinizi mutfağa önceden bildirin. Menü seçimini ise konuklarının

    

-Özellikli coctail ve yemekli olacak düğünlerde mutlaka düğün saatini: 19.00 olarak bildirin ve davetlilerin %70 veya %80’nin katılımıyla yemek servisinin başlamasını bildirin. Böylece herkes rahatça yemeğini yiyebilir ve eğlenceye eşlik edebilirler.

-Anlaştığınız kır düğün mekanı’nın özel bir fotoğrafçısı olup olmadığını öğrenin… Fotoğrafların kaç poz verildiği, video çekim süresi ve kalitesini, jimjip, dron çekimi yapılıp yapılmadığını? Örnek video çekimleri ve fotoğraflarını inceleyebilirsiniz. Unutmayın bu mutlu günden geriye fotoğraf ve videolar kalacak bu yüzden eşsiz güzellikte, kalitede hazırlanmış olmalıdır. Son zamanlarda jimjip ile dron çekim karşılaştırılıyor. Bence bir düğünde ikiside olmalı hatta omuz kamerası yerine jimjip tek başına heryere halim olabilir.  Kır düğün bahçesinin fotoğrafçısı dışında mekana özel bir fotoğrafçı getirtmeyi düşünüyorsanız mutlaka önceden çekim sırası hakkında bilgilendirmeyi ihmal etmeyin ☺ Düğün boyunca yer kavgası, çekim sırası, öne geçmeler gibi bir çok tatsızlık ortaya çıkabilir. O arada 2 fotoğrafçıda özel anlarınızı kaçırmaması adına bilgilendirmeniz faydalı olacaktır.

    

En özel, en mutlu gününüzün kusursuz, masal tadında geçmesi ayrıntılarda gizlidir. Hangi düğün mekanında düğün yapacağınıza karar verirken; bahçe süsleme, orkestra, lokasyon, düğün teması, davetiye seçimi, nikah hediyelikleri, aydınlatma, yemek, masa örtüsü, mumluk, runneri, supla, tabakları, numaratörler, sandalye, pasta, çiçekler vb. tüm detaylar düğün konseptinizi ve düğün temanızı yansıtmalıdır. Detaylarla en şık düğüne imza atabilirsiniz.  Düğün konseptinize uygun 2018 düğün davetiye modelleri için www.endugun.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz… Mutluluklar Dileriz.

DÜĞÜNÜNÜZ İÇİN ÖZEL BİR DAVETİYE SEÇİN

Düğün Davetiyelerimiz Özel Tasarım Davetiyeler