Davetiye Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Davetiye, hayatınızdaki en özel günün ilk habercisi, mutluluğunuzu duyurduğunuz en anlamlı davettir. Küçük bir detay gibi görünse de davetiyeniz konuklarınıza düğününüzün tarzıyla, konseptiyle ilgili ilk ipucu veren habercidir.

Düğün telaşınızın yoğunluğunu düşünerek... Davetiye seçimiyle ilgili nelere dikkat etmeliyim? Nasıl bir davetiye seçmeliyim? Kaç adet davetiye bastırmalıyım? Davetiyeleri Ne zaman Dağıtmalıyım? vb. sorularınızın cevaplarına yer vermek istedim. Öncelikle belirtmeliyim ki davetiye seçimi konusunda bir fikriniz varsa işiniz biraz daha kolay ama henüz karar vermediyseniz, bu tatlı telaşınıza bir de davetiye seçimi eklenecek. Aslında davetiye seçimi düğün öncesi en tatlı telaşlardandır. Her şey hazırlanmış, düğününüzü yapacağınız yer ayarlanmış ve küçük ama önemli bir ayrıntı kalmış davetiye seçimi... Davetiye seçiminizde, Davetiyenizin tasarımı, tamamen göze hitap etmeli, modeli ise sizin hayalinizi ve düğün temanızı yansıtmalı.

Konsepte uygun davetiye tasarımları bu yılın da trendlerinden. Şık davetiye tasarımı, vintage davetiye, Retro davetiye, özel tasarım davetiye modellerinin, 2017 davetiye kataloglarından en güzel davetiye modellerinin sayfamızda olduğunu söylememe gerek yok sanıyorum. Davetiye seçiminizden sonra size sadece birkaç detay kalıyor. Mesela Renk ve font seçimi... Konseptinize uygun ve davetiyenizin estetik görüntüsünü bozmayacak şekilde seçmelisiniz. Düğün; tarihi, saati ve yerinin okunaklı bir font ile yazılması yanlış anlaşılmaların önüne geçecektir. Davetiye iç yazısı ile ilgi EnDüğün.com'un davetiye sözleri bölümünden; klasik(kısa) davetiye sözleri, iddialı davetiye sözleri, komik davetiye sözleri başlıklarıyla yazdığımız içeriklerinden ilham alabilir veya kendinize özgü bir yazı yazabilirsiniz.

Bastıracağınız davetiye adetine karar vermeden önce, bir davetiye listesi hazırlayarak, her aileye 1 adet davetiye vereceğinizi düşünerek hesaplamanız, eksik davetiye siparişi vermenizin önüne geçecektir. Düğününüz eğer yaz düğünü ise, düğün tarihinizden en az 2 ay önce, bahar veya kış düğünü ise düğün tarihinizden en az 1 ay öncesinde elinizde olacak şekilde davetiye siparişinizi vermelisiniz. Böylece unutulan davetli riskini ortadan kaldırmış olursunuz ve son günleri davetiye dağıtma telaşıyla geçirmemiş ve davetlilerinize düğün gününüzü programlarına dahil etmeleri için için zaman tanımış olursunuz.

Heyecanınızı ve mutluluğunuzu sizi yansıtan davetiyeniz ile sevdiklerinizle paylaşırken bizde EnDüğün ekibi olarak bu mutlu gününüzde en güzel haberi sizinle tasarlamaktan, mutluluğunuza ortak olmaktan mutluluk duyacağız... Herkes mutlu olduğuna göre e... o zaman EnDüğün.com ekibi olarak

SONSUZ MUTLULUKLAR DİLİYORUZ.

DÜĞÜNÜNÜZ İÇİN ÖZEL BİR DAVETİYE SEÇİN

Düğün Davetiyelerimiz Özel Tasarım Davetiyeler