Davetiye İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Davetiye seçerken dikkat edilmesi gerekenler? Davetli listesi nasıl hazırlanır? Düğün davetiyesi ne zaman bastırılmalıdır? Düğün davetiyesi ne zaman dağıtılır? Davetiye bilgileri Düğün davetiyelerinin fiyatları ? Vb. Davetiyeyle ilgili endüğün.com çiftlerinden en çok gelen sorulara, endüğün.com düğün fikirleri bölümünde yer vermek istedik... Davetiyeniz düğününüzle ilgili ilk izlenimdir. Konuklarınıza nasıl bir düğüne davetli oldukları konusunda ipucu verir.

Davetiye seçimi, düğüne hazırlık sürecindeki en tatlı telaşlardan biridir. Özel güne sayılı günler kalmış, düğün hazırlıkları yapılmış, düğün mekanı belirlenmiş ve sıra düğün davetiyesine gelmiştir. Birbirinden güzel ve özel davetiye tasarımları arasında seçim yaparken uygun davetiye modelini seçmek için dikkat etmeniz gereken 2 ipucu var; ilk olarak, düğün mekanınıza, düğün konseptinize uygun davetiyeleri incelemeniz ve ikincisi de düğününüzün olacağı mevsimi göz önünde bulundurarak davetiyenizi seçmenizdir. Kusursuz bir davetiye seçimi için mevsimin renklerine uygun, naif tasarımları tercih ederken, düğünün yapılacağı mekana, konsepte uygun olmasına da dikkat edin. Tabii ki davetiye seçimi sadece tasarımla bitmiyor☺ Davetiye iç metni, yazı fontu, davetiye bilgileri de çok önemli... Davetiye iç metninde klasik davetiye iç yazısı veya size özel bir davetiye iç yazısı da kullanabilirsiniz. Davetiye bilgilerinde; düğününüzün yapılacağı yer, tarih, saat vb. bilgiler için en az iki ayrı yazı fontu, çift isimleri için ise ayrı bir font ile biraz daha büyük yazılmasını tavsiye ediyoruz. 

Davetli listenizi hazırlanırken, her aileye 1 adet davetiye dağıtılacağını düşünerek sayıyı belirleyin. 300-500 kişiyi çağıracağınız bir organizasyona kimseyi unutmadan bir liste hazırlayabilmek için yakınlık derecenize göre müstakbel nişanlınızla; yakın akrabalar, arkadaşlarınız, iş arkadaşları vb. şeklinde gruplandırarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Aile büyüklerinize de danışarak eleme yapabilir, listenizi netleştirebilirsiniz. Davetli sayısı, listesi netleştiğine göre bunu küçük bir düzenlemeyle oturma planı olarak hazırlayabilirsiniz.

Kimi kiminle oturtmalıyım? diye düşünmek, herkesi mutlu olacağı kişilerle oturtmak, kavgalı akrabaları, küsleri birbirinden uzak tutmak oldukça meşakkatli bir süreç bunu da davetli listenizle aradan çıkartmış olursunuz☺ Gelelim düğün davetiyenizi ne zaman bastırmanız gerektiğine☺ Düğününüzden 1 – 2 ay önce düğün davetiyeleriniz hazır olsun. Şehir dışından yurtdışından çağıracağınız konuklarınız varsa, 1 ay öncesinden!haberleri olması, plan yapmaları için daha iyi olur. Onun dışında aynı şehirde olduğunuz yakınlarınıza düğüne 10- 15 gün kala davetiyelerini ulaştırabilirsin.

Davetiyenizi, özel tasarım veya butik davetiye modellerinden tercih edecek olursanız ortalama adet fiyatı 1,25 TL den başlar. Özel tasarım davetiyeler, istediğiniz davetiyenin özelliğine, işçiliğine göre fiyatları yükselir. Katalog davetiye modellerinden tercih edecek olursanız adet fiyatları 0.40 kuruştan başlar yine ayni şekilde istediğiniz davetiyenin modeline göre yükselir.

Unutmadan☺ eğer beğendiğiniz davetiye modeli bütçenizi aşıyorsa, değiştireceğiniz davetiyenin kalitesi veya modeli değil, davetiye sayınız olsun. Gençlere veya formaliteden çağıracağınız kişilere davetiyenizi online olarak gönderebilirsiniz. Online davetiye gönderimi günümüzde oldukça yaygın kullanılıyor. Kısaca davetiyen düğününle ilgili ilk izlenim ve sende ilk izlenimin ne kadar önemli olduğunu düğününle ilgili ilk ipucunu davetiyenin verdiğini biliyorsun☺ Mutlu seçimler. Sonsuz Mutluluklar...

DÜĞÜNÜNÜZ İÇİN ÖZEL BİR DAVETİYE SEÇİN

Düğün Davetiyelerimiz Özel Tasarım Davetiyeler